Клоп му фрли око на Инсиње, ако Кутињо замине во Барселона - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

Клоп му фрли око на Инсиње, ако Кутињо замине во Барселона

Клоп му фрли око на Инсиње, ако Кутињо замине во Барселона

Бразилецот Фелипе Кутињо е трансферна цел на Барселона, а менаџерот Јирген Клоп веќе размислува за можните опции за негов наследник. Како што најавуваат медиумите на Островот, тој би сакал да го доведе фудбалерот на Наполи, Лоренцо Инсиње, на „Енфилд роуд“.

Но, тоа нема да биде нималку лесна задача, со оглед дека 26-годишниот офанзивен играч за врска има важечки договор со „наполитанците“ до 2022 година. Наполи минатата сезона заврши како третопласиран во Серија А и ќе игра директно во групната фаза од Лигата на шампионите. Ливерпул допрва ќе треба да се избори за таков статус преку плејоф дуелите со германскиот бундеслигаш Хофенхајм.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.