Кога ќе се победи Вардар се слави како да се освоила титула (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Кога ќе се победи Вардар се слави како да се освоила титула (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кога ќе се победи Вардар се слави како да се освоила титула (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Добар дерби натпревар, убава атмосфера на Градскиот стадион во Тетово и заслужена победа на Шкендија над Вардар се основните впечатоци од пресметката меѓу најдобрите два македонски тима на стартот од новата прволигашка сезона.

Шкендија со головите на Алими и Жуниор од второто полувреме сосема заслужено стигна до триумфот. А, колку и фудбалерите и навивачите на тетовскиот тим ја посакувале оваа победа јасно се виде на крајот од натпреварот кога играчите на Шкендија останаа уште десеттина минути да слават заедно со своите фанови. Славје до степен како да освоиле шампионска титула… А, патот до круната и тоа како е долг. Сигурно, уште ни започнат…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.