Кога Кристопанс танцува, а Бебешко пее...Мешков Брест игра во Топ 16 (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Кога Кристопанс танцува, а Бебешко пее…Мешков Брест игра во Топ 16 (ВИДЕО)

Кога Кристопанс танцува, а Бебешко пее…Мешков Брест игра во Топ 16 (ВИДЕО)

Мешков Брест на оргинален начин го прослави својот прв пласман во Топ 16 во Лигата на шампионите. Во осминафиналето од ЛШ, белорускиот влегува во распеано. Ракометарите и стручниот штаб на Мешков Брест ја снимија песната „Различни“ и со симпатичен спот му се претставија на ракометниот свет и во малку поинакво издание.

Белорускиот шампион во борба за четвртфинале во ЛШ ќе игра против Флензбург, а во четвртфиналето, победникот од овој дуел го чека Вардар.

Погледнете како изгледа “различниот“ Мешков Брест кога тренерот Бебешко пее, а големиот Кристопанс танцува во ритам.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.