Конте: Челси ќе стори се за да ја одбрани титулата - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Конте: Челси ќе стори се за да ја одбрани титулата

Конте: Челси ќе стори се за да ја одбрани титулата

Англискиот првак Челси имаше шокантен старт на сезоната во Премиер – лигата, откако загуби на „Стемфорд бриџ“ со 2-3 од Барнли. Тоа дефинитивно не го очекуваа ниту фановите на „сините“, ниту пак менаџерот Антонио Конте. Но, тој не е загрижен за сезоната што претстои и најавува дека Челси ќе стори се за да ја одбрани титулата.

„Не сакам да барам алиби за поразот. Но, очигледно дека некои судиски одлуки влијаеја на текот на натпреварот. Не посакувавме ваков лош старт, но сега треба да ги засукаме ракавите и да се вратиме на работа. Има доволно време да се поправат работите, а Челси ќе стори се за да ја одбрани титулата. Знам дека имаме повредени фудбалери и дека во моментов имаме кус ростер, но клубот работи на тоа, најдобро што може“, изјави Антонио Конте по поразот од Барнли.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.