Конте го сака Чалханоглу на местото на Оскар - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
18/10/2017 18:32
Фудбал
18/10/2017 17:40
Фудбал
18/10/2017 16:37
Фудбал
18/10/2017 16:29

Конте го сака Чалханоглу на местото на Оскар

Конте го сака Чалханоглу на местото на Оскар

Англискиот премиерлигаш Челси го продаде Бразилецот Оскар во Шангај СИПГ и направи одлична зделка, инкасирајќи 60 милиони евра, а сега менаџерот Антонио Конте ќе се обиде да донесе квалитетна замена за него, која ќе чини можеби и тројно помалку. Италијанскиот стратег сака на „Стемфорд бриџ“ да го доведе Хакан Чалханоглу, играчот за врска на бундеслигашот Баер Леверкузен. Тој е одличен креатор на играта на „фармацевтите“, но речиси перфектно ги изведува и слободните удари.

Челси е подготвен за Чалханоглу да плати 20 милиони евра, и сака да го ангажира веќе во зимскиот преоден рок. Сепак, на ваква варијанта најверојатно нема да се сложи германскиот клуб, па трансферот ќе биде оставен да се реализира на лето.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.