Корејци ќе ни судат против Тунис - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
26/02/2017 19:03
Ракомет
26/02/2017 17:02
Фудбал
26/02/2017 16:24
Фудбал
26/02/2017 15:59

Корејци ќе ни судат против Тунис

Корејци ќе ни судат против Тунис

Корејската судиска двојкка Ли Сеок и Ко Бонок се делегирани за вечерашниот натпревар меѓу Македонија и Тунис, во Мец, во првото коло од Групата Б на Светското првенство во Франција.

Натпреварот Македонија –Тунис почнува во 17.45 часот во „Мец Арена“.

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.