Корејци ќе ни судат против Тунис

Корејската судиска двојкка Ли Сеок и Ко Бонок се делегирани за вечерашниот натпревар меѓу Македонија и Тунис, во Мец, во првото коло од Групата Б на Светското првенство во Франција.Натпреварот Македонија –Тунис почнува во 17.45 часот во „Мец Арена“. 

Се вчитува...