Кошчиелни, Жиру и Кокелан остануваат верни на Арсенал - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
30/03/2017 14:48
Фудбал
30/03/2017 14:31
Фудбал
30/03/2017 10:28
Интервју
29/03/2017 16:15

Кошчиелни, Жиру и Кокелан остануваат верни на Арсенал

Кошчиелни, Жиру и Кокелан остануваат верни на Арсенал

Жиру, Кошчиелни и Кокелан го продолжија својот престој во Лондон за наредните три години. Француското трио денес потпиша нов договор со кој се обврзаа на доверба кон Арсенал до 2020 година.

„Среќни сме што три важни членови од нашиот тим ќе останат овде и тоа подолг период. Кокелан направи голем напредок во својата техинка, Жиру има огромно искуство  додека Кошчиелни отсекогаш бил важен дел од нашиот тим особено од одбраната. Ова се одлични вести за сите нас“ – истакна Арсен Венгер при потпишувањето на новите договори.

Останува неизвесна иднината на Месут Озил како и на Алексис Санчез чии договори истекуваат кон крајот на оваа сезона.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.