Крај на сезоната за Двејн Вејд - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Меѓ. Фудбал
26/09/2017 22:41
Кошарка
26/09/2017 21:01
Ракомет
26/09/2017 17:49
Фудбал
26/09/2017 12:18

Крај на сезоната за Двејн Вејд

Крај на сезоната за Двејн Вејд

Битката на Чикаго булс за место во плејофот ќе стане уште потешка откако „биковите“ останаа без помошта на својата најголема ѕвезда, Двејн Вејд. Екс-кошаркарот на Мајами настрада при синоќешниот дуел со Мемфис и веднаш стана јасно дека повредата на лакотот не е нималку наивна.

Врз него во текот на денот беа извршени детални лекарски прегледи, за да биде обелоденето дека станува збор за сериозен проблем.

Прегледите врз Двејн Вејд покажаа фрактура во пределот на лакотот, што ќе значи нешто подолга пауза. Тој сигурно нема да може да настапи до крајот на регуларниот дел од сезоната“ – соопштија од лекарскиот тим на Чикаго булс.

Екипата на Чикаго моментно се наоѓа на десеттата позиција во Источната конференција, со една победа помалку зад Детроит на осмото место, како последно кое носи учество во плејофот.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.