Крауч уште една година во Стоук - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
30/03/2017 14:48
Фудбал
30/03/2017 14:31
Фудбал
30/03/2017 10:28
Интервју
29/03/2017 16:15

Крауч уште една година во Стоук

Крауч уште една година во Стоук

Искусниот англиски напаѓач од редовите на Стоук, Питер Крауч, уште една година ќе го носи дресот на овој клуб, откако беше обелоденето продолжување на соработката.

За Крауч се појавија шпекулации дека би можел да ги засили Сандерленд или Астон Вила, но тој ќе остане во редовите на Стоук до 2018 година.

Неговиот тим после 20 одиграни натпревари се наоѓа на 11. позиција на табелата во Премиер – лигата, со 24 освоени бода, девет повеќе од Сандерленд кој е на загрозувачката 18. позиција. Крауч го носи дресот на Стоук од 2011 година, а досега настапи на вкупно 186 натпревари и постигна 49 погодоци во сите конкуренции.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.