Кукоч и Раза Мујановиќ примени во „Куќата на славните“... (ФОТО + видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Кукоч и Раза Мујановиќ примени во „Куќата на славните“… (ФОТО + видео)

Кукоч и Раза Мујановиќ примени во „Куќата на славните“… (ФОТО + видео)

Тони Кукоч е четвртиот Хрват, по Крешимир Чосиќ, Дражен Петровиќ и Мирко Новосел, кој најде свое место во „Куќата на славните“ на ФИБА.

Хрватската легенда беше примен во „Куќата на славните“ на свечена церемонија која се одржа во Женева.


Prikaži sliku na Twitteru

Покрај Кукоч, кој беше член на еден од најмоќните тимови во историјата на НБА, Чикаго булс на Мајкл Џордан, во друштвото на ФИБА беа примени и Шекил О’Нил, Мајк Берковиц, прославениот српски тренер Душан Ивковиќ, но и поранешната репрезентативка на СФРЈ, добро познатата Разија Мујановиќ, како и американскиот Дрим-тим од 1992 година.
Razija Mujanovic
Dusan Ivkovic
Целата церемонија да мине и со забавни елементи се погрижи токму Кукоч, кој потсети на неговите најдобри денови…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.