Куманово ќе ’искешира’ 36.000 денари за казни во осмото коло - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
19/08/2017 10:30
Фудбал
18/08/2017 19:45
Фудбал
18/08/2017 11:31
Фудбал
18/08/2017 9:19

Куманово ќе ’искешира’ 36.000 денари за казни во осмото коло

Куманово ќе ’искешира’ 36.000 денари за казни во осмото коло

Осмото коло во домашното кошаркарско првенство ги донесе и првите повисоки казни. Работнички му гостуваше на Куманово, а играчите на клубот од „Градски парк“ не наидоа на пристоен пречек од домашните навивачи. На теренот повторно беа фрлани тврди и меки предмети, гостинските кошаркари беа плукани и навредувани со песни од трибините поради што натпреварот неколку пати беше прекинуван.

Комесарот за натпреварување, Владо Цветковски, по добиените извештаи од делегатите за натпреваруња  ги изрече казните за изминатото коло. Според извештаите, Куманово ќе треба да плати 36.000 денари, Фени индустри  деветпати помал износ, по 2.000 денари ќе треба да платат Пелистер и Кожув.

bilten

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.