Кузмановски: Стара повреда, ќе видиме што ќе биде... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 21:29
Кошарка
19/11/2017 20:35
Фудбал
19/11/2017 19:59
Фудбал
19/11/2017 19:09

Кузмановски: Стара повреда, ќе видиме што ќе биде…

Кузмановски: Стара повреда, ќе видиме што ќе биде…

Капитенот на Металург, Филип Кузмановски, на  вечерашниот дуел со ППД Загреб од СЕХА лигата, се пожали на болка во скочниот зглоб и се пресели на клупата. Утре ќе има дополнителни лекарски прегледи по кои ќе се утврди колку е сериозна повредата и колку време ќе биде потребно за санација.

Тоа е стара повреда што ја влечам подолг период. По лекарските прегледи утре ќе видиме што ќе биде“ – вели Филип Кузмановски.

Младиот бек на Металург и на македонската репрезентација неколку пати имаше непријатни пехови со повредите. Последната беше лани пред СП во Франција кога се здоби со скршеница на дланката и мораше да го пропушти мундијалот.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.