Лацио фрли око на капитенот на Ајакс - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Лацио фрли око на капитенот на Ајакс

Лацио фрли око на капитенот на Ајакс

Италијанскиот калчолигаш Лацио оваа сезона нема да успее да избори пласман во Лигата на шампионите, но сака да го засили својот тим во летниот преоден рок и да тргне многу пожестоко во следниот шампионат од Серија А. Раководството на „лацијалите“ како потенцијално засилување го ‘пикираше’ капитенот на холандскиот клуб Ајакс, Дејви Класен.

Тој игра одлично оваа сезона, еден е од носителите на играта на холандскиот тим, а за него интерес покажуваат и неколку германски тимови, како Шалке 04, Хофенхајм и Лајпциг. Лацио се надева дека за сума од 15 милиони евра ќе го убеди Ајакс да го продаде својот играч за врска, а самиот фудбалер би добил четиригодишен договор и плата од 3 милиони евра по сезона.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.