„Лавовите“ ја решија Висла во второто полувреме - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

„Лавовите“ ја решија Висла во второто полувреме

„Лавовите“ ја решија Висла во второто полувреме

Некар Левен по ремито со Барселона денеска ја забележа првата победа во новата сезона од Лигата на шампионите, славејќи на домашен терен над Висла Плоцк со резултат 31-27.

„Лавовите“ во првото полувреме се мачеа да го скршат отпорот на полскиот вицепрвак, на одмор се замина со израмнети 13-13, за потоа во вториот дел тимот на нашиот Филип Талески да додаде гас, многу полесно да го наоѓа патот до мрежата на противникот и заслужено да стигне до цел плен.

Талески не постигна ниту еден погодок, а најефикасни кај Некар Левен беа Толбринг и Баена со по шест гола. Дашек беше најдобар стрелец на Висла со шест погодоци од седум обиди кон противничкиот гол.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.