Лазаров најефикасен во триумфот на Нант - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
21/11/2017 19:24
Кошарка
21/11/2017 16:21
Кошарка
21/11/2017 8:30
Кошарка
20/11/2017 20:52

Лазаров најефикасен во триумфот на Нант

Лазаров најефикасен во триумфот на Нант

Кире Лазаров со екипата на Нант ја прослави првата победа во француската лига. Во првото коло во шампионатот, Нант славеше убедлива победа на гостувањето против Маси со 22-28.

Во својот прв натпревар во француското првенство, македонскиот бек постигна пет гола од кои четири од седмерец и заедно со Давид Балагер, беше најефикасен во составот на Нант. Значаен придонес во овој прв триумф на Нант во првенството на Франција имаше и голманот Арно Сифер со 16 одбрани.

Нант беше во предност во текот на целиот меч, на полувремето гостите имаа предност од 7-13. Доминацијата на гостинскиот тим продолжи и во второто полувреме и Нант рутински стигна до првата победа во францускиот шампионат.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.