Лазаров: Нант е тим што се развива, голем предизвик за мене! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

Лазаров: Нант е тим што се развива, голем предизвик за мене!

Лазаров: Нант е тим што се развива, голем предизвик за мене!

Откако стана јасно дека ќе си замине од Барселона на крајот на сезонава, до Кире Лазаров стигнаа бројни понуди. На крајот, капитенот на македонската репрезентација ја избра онаа на Нант, клубот кој беше и најконкретен во разговорите и успеа да го убеди најдобриот стрелец на последниот мундијал својата кариера да ја продолжи во Франција.

Презадоволен сум што постигнавме договор за соработка со челниците на Нант. Ова е тим што се развива од година во година, амбициите се очигледни и јас со нетрпение очекувам да пристигнам во новата средина. Ќе имам можност да заиграм во една од најсилните лиги во светот, воедно и повторно да играм во Лигата на шампионите. Гледав неколку средби на Нант сезонава и навистина ми се допаѓа како игра оваа екипа. За мене ова е возбудлив нов предизвик во кариерата“ – гласи првата изјава на Кире Лазаров по потписот на договорот со новиот клуб.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.