Лазаров паузира, Нант поразен од Данкерк - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Лазаров паузира, Нант поразен од Данкерк

Лазаров паузира, Нант поразен од Данкерк

Кире Лазаров не беше во составот на Нант кој загуби на гопстувањето кај Данкерк со 30-22, во натпреварот од 4.коло во Франција. Според информацијата објавена на клупскиот сајт на Нант, македонскиот бек не настапил на денешниот меч поради стомачни проблеми. Освен Лазаров, во состав на Нант ги немаше уште и Оливие Ниукас и Николас Клер, но на теренот одново се врати Доминик Клајн.

За Нант ова е трет пораз во серија. Претходно тимот на Лазаров загуби од Монпелје во француското првенство, а потоа беше поразен и од Барселона во натпреварот од Лигата на шампионите.

По пет кола, Нант има три победи и два порази и со шест бода моментно се наоѓа на 6.место на табелата во француското првенство.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.