Лазаров се врати и загуби од Обрван - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Лазаров се врати и загуби од Обрван

Лазаров се врати и загуби од Обрван

Кире Лазаров по паузата поради повредата, се врати во составот на Нант, но, не успеа да му помогне на својот тим да го избегне поразот во дуелот со Шамбери (28-32)  ) предводен од поранешниот македонски селектор, Ивица Обрван.

На Шамбери ова му е прва победа по лошата стартна серија со шест порази по ред во францускиот шампионат. За Нант пак ова е разочарувачки пораз на домашен терен и најава дека тимот на Лазаров по победничкиот старт влегува во кризен период дополнително оптоварен со бројни повреди во составот.

Лазаров го заврши натпреварот со еден погодок од седмерец, а најефикасен во лошото издание на Нант беше Давид Балагер со осум гола. Нападот на Шамбери во првиот триумф сезонава го предводеше Тунижанецот Амин Банур со максимални шест од шест, а со шест погодоци заврши и Кеидо Траоре. Но, голем дел од заслугата за триумфот оди кај младиот голман на Шамбери, Жилиен Мејер кој запиша 12 одбрани.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.