Лазим Дестани на трибините во Тетово, со селекторот Ангеловски (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
22/08/2017 22:22
Кошарка
22/08/2017 20:10
Кошарка
22/08/2017 15:25
Меѓ. Фудбал
22/08/2017 13:31

Лазим Дестани на трибините во Тетово, со селекторот Ангеловски (ФОТО)

Лазим Дестани на трибините во Тетово, со селекторот Ангеловски (ФОТО)

Сопственикот на Шкендија, Лазим Дестани има ретка можност да ги следи натпреварите на својот тим во македонското првенство. Но, овој пат пред заминувањето за Милано, Дестани е на трибините во Тетово каде го следи дерби дуелот со македонскиот шампион.

Во ложата на Градскиот стадион во Тетово е и селекторот Игор Ангеловски кој „снима“ дел од потенцијалните репрезентативци од двата тима за септемвриските квалификациски натпревари за пласман на СП 2018 во Русија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.