ЛЕ: Работнички би можел со Зета или со Тре Пене, Санта Колома, Флоријана или Сент Џозеф - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

ЛЕ: Работнички би можел со Зета или со Тре Пене, Санта Колома, Флоријана или Сент Џозеф

ЛЕ: Работнички би можел со Зета или со Тре Пене, Санта Колома, Флоријана или Сент Џозеф

Работнички е единствениот македонски клуб, кој се наоѓа во ждребот во Нион, а е сместен меѓу носителите според својот клупски рејтинг. Согласно ова, треба да добие и релативно полесен противник во првото квалификациско коло од Лигата на Европа.

le zdreb rabotnicki

УЕФА го одреди Работнички како дел од групата 5, а за потенцијални противници ги доби Зета (Црна Гора), Тре Пене (Сан Марино), Санта Колома (Андора), Флоријана (Малта) и Сент Џозеф (Гибралтар).

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.