ЛЕ: Шпански предизвик за Јунајтед, Ајакс против Лион - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

ЛЕ: Шпански предизвик за Јунајтед, Ајакс против Лион

ЛЕ: Шпански предизвик за Јунајтед, Ајакс против Лион

Англискиот клуб Манчестер јунајтед ќе ги одмери силите против Селта во полуфиналето на Лигата на Европа. Првиот меч ќе се игра во Виго на 4.мај, а реваншот седум дена подоцна на „Олф трафорд“.

Холандскиот тим Ајакс за противник го доби францускиот Лион. Првиот дуел ќе се игра во Амстердам, а возвратниот натпревар ќе биде во Франција.

Финалето на Лигата на Европа ќе се игра на 24.мај во Стокхолм.

ПОЛУФИНАЛЕ НА ЛИГАТА НА ЕВРОПА

СЕЛТА – МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

АЈАКС – ЛИОН

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.