ЛЕ: „Црвените ѓаволи“ против Сент Етјен, Вилјареал на дуел со Рома - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/10/2017 21:31
Фудбал
19/10/2017 21:09
Фудбал
19/10/2017 20:54
Фудбал
19/10/2017 20:50

ЛЕ: „Црвените ѓаволи“ против Сент Етјен, Вилјареал на дуел со Рома

ЛЕ: „Црвените ѓаволи“ против Сент Етјен, Вилјареал на дуел со Рома

Трофејот во Лигата на Европа оваа година ќе добие нов сопственик, со оглед дека Севилја ќе игра во нокаут фазата од Лигата на шампионите, а Манчестер јунајтед важи за најреномирано име меѓу претендентите. Англискиот тим ќе игра против Сент Етјен во 1/16-финалето од ова натпреварување. Интересен ќе биде и дуелот меѓу Вилјареал и Рома,  а внимание ќе предизвика и пресметката меѓу Борусија Менхенгладбах и Фиорентина.

Холандскиот гигант Ајакс ќе ги одмери силите со Легија, Андерлехт ќе се пресмета со Зенит, а бугарскиот тим Лудогорец за ривал го доби ФК Копенхаген.

Лига Европа двојки, 16-финале

Атлетик Билбао – АПОЕЛ

Легија – Ајакс

Андерлехт – Зенит

Астра – Генк

Манчестер јунајтед – Сент Етјен

Вилјареал – Рома

Лудогорец – ФК Копенхаген

Селта – Шахтјор Доњецк

Олимпијакос – Османлиспор

Гент – Тотенхем

Ростов – Спарта Прага

Краснодар – Фенербахче

Борусија Менхенгладбах – Фиорентина

АЗ Алкмар – Лион

Хапоел Бер Шева – Бешикташ

ПАОК – Шалке 04

 

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.