„Летечкиот Финец“ го провози Ѓоковиќ во автомобилот вреден милион долари... (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 14:58
Кошарка
19/11/2017 12:33
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59

„Летечкиот Финец“ го провози Ѓоковиќ во автомобилот вреден милион долари… (видео)

„Летечкиот Финец“ го провози Ѓоковиќ во автомобилот вреден милион долари… (видео)

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ се сретна во Монте Карло со легендарниот Мика Хакинен не пропуштајќи притоа и едно возење во автомобилот вреден повеќе од еден милион долари.

Ѓоковиќ со соседот од кнежевството, кој двапати го освои шампионатот во Формила 1, се провоза еден круг по Монте Карло во Мекларен П1.

Српскиот тенисер искористи можност да го види моделот кој со основната опрема чини 1.150.000 долари…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.