Ливерпул ја купува сензацијата од Бундес-лигата - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Ливерпул ја купува сензацијата од Бундес-лигата

Ливерпул ја купува сензацијата од Бундес-лигата

Англискиот премиерлигаш Ливерпул се бори за пласман во Лигата на шампионите, но менаџерот Јирген Клоп паралелно ги планира и засилувањата за следната сезона. Една од желбите на „црвените“ од „Енфилд роуд“ е Тимо Вернер, напаѓачот на бундеслигашот Лајпциг, најпријатното изненадување во германскиот шампион оваа сезона.

Младиот 21-годишен напаѓач е вистинска сензација, досега има постигнато 14 гола во Бундес-лигата, а Клоп смета дека одлично би се вклопил во стилот на играта на Ливерпул. Покрај Вернер, Ливерпул е сериозно заинтересиран и за Џулијан Брант, крилниот играч на Баер Леверкузен.


 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.