Лопетеги го одреди составот за мечот со Македонија: Иниеста, Коста, Силва, Пике, Рамос…

Фудбалската репрезентација на Шпанија во најсилен состав ќе дојде во Скопје на 11 јуни, на квалификациски дуел против Македонија, во рамките на циклусот за пласман на СП во Русија следната година. Селекторот Хулен Лопетеги одреди список од 25 репрезентативци, на кој се наоѓаат сите најголеми ѕвезди на шпанскиот фудбал.

<p style="text-align: justify;

Се вчитува...