ЛШ за жени: Убедлив пораз на Истатов - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

ЛШ за жени: Убедлив пораз на Истатов

ЛШ за жени: Убедлив пораз на Истатов

Македонскиот првак Истатов го стартуваше настапот во Лигата на шампионите со убедлив пораз, откако нашите фудбалери вечерва загубија од домаќинот на квалификациската група, тимот на Осијек со 7-0.

Хрватскиот состав ја оправда фаворитската улога, користејќи го домашниот терен за доминација на теренот и убедлива победа. Осијек водеше со 1-0 се до финишот од првото полувреме, по што постигна погодок во судиското продолжение, за во вториот дел целосно да го скрши отпорот на Истатов.

Во првиот натпревар од оваа група Стјарнан од Исланд го декласираше првакот на Фарските Острови, Ки со 9-0.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.