ЛШ за жени: ЖФК Истатов доби 11 „парчиња“ од Стјарнан - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

ЛШ за жени: ЖФК Истатов доби 11 „парчиња“ од Стјарнан

ЛШ за жени: ЖФК Истатов доби 11 „парчиња“ од Стјарнан

Македонскиот првак Истатов запиша и втор убедлив пораз во 2. коло од групата во квалификациите за Лигата на шампионите која се игра во Осијек.

По поразот во првиот натпревар од 7-0 од домашниот Осијек, фудбалерките на Истатов денеска загубија од првиот фаворит во групата Стјарнан со 11-0.

Во последниот натпревар од групата, во 3. коло на 18. август во Винковци, за ЖФК Истатов останува уште дуелот со КИ.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.