Љубовта кратко траеше - Снајдер веднаш си оди од Ница - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Љубовта кратко траеше – Снајдер веднаш си оди од Ница

Љубовта кратко траеше – Снајдер веднаш си оди од Ница

Весли Снајдер пристигна во Ница како огромно засилување за овој клуб, но премногу кратко траеше љубовта меѓу холандскиот интернационалец и тренерот Лусијан Фавр. Имено, Фавр на три од последните четири средби воопшто не сметаше на овој фудбалер, а Снајдер последниот меч против Марсеј не беше ниту на клупата за резерви.

Весли мора да се навикне да биде резерва“ – гласеше одговорот на тренерот на Ница на новинарското прашање околу статусот на поранешниот фудбалер на Интер и на Реал Мадрид.

Како што јавуваат француските медиуми, со ова уште повеќе биле разгорени страстите и Снајдер веќе му порачал на својот менаџер да почне да бара нов клуб. Како што стојат работите, тој е најблизу до камбек во Турција, каде Башакшехир му нуди одлични услови за потпис на договор на една и пол година, трансфер што може да се реализира во јануари 2018.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.