„Лудилото“ на Шелви му помогна на Тотенхем да победи со Њукасл - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

„Лудилото“ на Шелви му помогна на Тотенхем да победи со Њукасл

„Лудилото“ на Шелви му помогна на Тотенхем да победи со Њукасл

Тотенхем стигна до триумф од 0-2 на гостувањето против Њукасл во првиот натпревар сезонава во Премиер лигата, откако успеа да го скрши отпорот на домашните во второто полувреме.

Се чини клучен момент за триумфот на Тотенхем, беше „лудилото“ на домашниот фудбалер Шелви кој во 48. минута сосема непотребно поради неспортски потег заработи црвен картон.Jonjo Shelvey RED CARD Newcastle Utd 0-0… by goloviliga

Со играч повеќе потоа на Тотенхем му беше полесно да стигне до посакуваниот погодок. Најпрво во 61. минута погоди Деле Али, а во 70. минута Дејвис ги постави конечните 0-2.


Tottenham vs Newcastle 2-0 All Goals Highlights… by try-akatsuki

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.