Лукаку си оди - доаѓа Нестор-гол: Евертон со нов обид за да го купи Несторовски - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
16/08/2017 21:09
Фудбал
16/08/2017 20:24
Фудбал
16/08/2017 20:09
Фудбал
16/08/2017 19:17

Лукаку си оди – доаѓа Нестор-гол: Евертон со нов обид за да го купи Несторовски

Лукаку си оди – доаѓа Нестор-гол: Евертон со нов обид за да го купи Несторовски

Англискиот премиерлигаш Евертон испрати нова понуда до Палермо за ангажман на македонскиот репрезентативец Илија Несторовски, објави „Тутомеркатовеб“. Менаџерот на „карамелите“, Роналд Куман, сака Нестор-гол да биде наследникот на Ромелу Лукаку во нападот на Евертон, со оглед дека Белгиецот најави заминување од клубот ова лето.

Евертон нуди 20 милиони евра за Несторовски, па иако Палермо засега бара 5 милиони евра повеќе, се очекува работата околу овој трансфер да биде „испеглана“ на почетокот на летниот преоден рок. За Несторовски одреден интерес покажуваат и Фиорентина, Наполи, Атлетико Мадрид и Севилја. Сепак, предизвикот да се игра во Премиер – лигата е огромен за секој фудбалер.

nestorovski bolnica

Во меѓувреме, Несторовски е главна ѕвезда на Палермо и беше во хуманитарна мисија посетувајќи ја Детската клиника во градот.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.