Лукаш Леива дојде во Лацио, како замена за Лукаш Билја - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
23/09/2017 15:05
Кошарка
23/09/2017 14:52
Фудбал
23/09/2017 12:57
Ракомет
22/09/2017 19:52

Лукаш Леива дојде во Лацио, како замена за Лукаш Билја

Лукаш Леива дојде во Лацио, како замена за Лукаш Билја

Бразилскиот интернационалец Лукаш Леива е ново засилување за италијанскиот калчолигаш Лацио. Тој доаѓа како замена за Аргентинецот Лукаш Билја, досегашниот капитен на „лацијалите“, кој се пресели во редовите на Милан.

Лукаш Леива цели десет сезони беше дел од Премиер – лигата, го носеше дресот на Ливерпул, а на „Олимпико“ доаѓа за сума од 5 милиони евра. Тој треба да ја пополни позицијата последен играч за врска, која во тимот на Лацио изминатите сезони ја играше токму Билја.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.