Магија на Кјелце: Шмал брани зицер, па Душебајев дава „цепелин“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Магија на Кјелце: Шмал брани зицер, па Душебајев дава „цепелин“

Магија на Кјелце: Шмал брани зицер, па Душебајев дава „цепелин“

Кјелце и Фленсбург одиграа без победник, 25-25, а најубавите потези на натпреварот се случија во 37. минута кога во рок од десетина секунди најпрвин Шмал одбрани зицер на гостите од Германија, за потоа Алекс Душебајев на спротивната страна да стрела прецизно, и тоа со атрактивен „цепелин“.

Погледнете ги двете атракции кои ги кренаа на нозе домашните фанови во арената во Кјелце.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.