Мајсторија на Гризман, Атлетико лесно со Севилја... (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Мајсторија на Гризман, Атлетико лесно со Севилја… (видео)

Мајсторија на Гризман, Атлетико лесно со Севилја… (видео)

Атлетико Мадрид стигна до лесна победа од 3-1 против Севилја во 28. коло на шпанската Примера.

„Јорганџиите“ без поголеми проблеми стигнаа до трите бода, најавувајќи го триумфот со голот на Годин во 37. минута од средбата.

Гризман во 61. минута зголеми на 2-0 со прекрасен погодок директно од слободен удар, со шут од околу 25 метри, а на 3-0 зголеми Коке во 77. минута. Почесниот гол за гостите го постигна Кореа во 85. минута.


Atletico Madrid vs Sevilla 3-1 ● All Goals… by YNWAHD

Со најновите три бода, Атлетико сега има 55 бода, за зацврстување на четвртата позиција на табелата. На третото место остана Севилја со 57 бода, зад Барселона која е со 60 бода и Реал Мадрид на лидерската позиција со 65 бода.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.