Македонија ќе биде домаќин на елитните квалификации за У-19 во март - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Македонија ќе биде домаќин на елитните квалификации за У-19 во март

Македонија ќе биде домаќин на елитните квалификации за У-19 во март

Фудбалската федерација на Македонија ја доби организацијата на елитните квалификации на групата 2, па Елиф Елмас и другарите ќе имаат одлична шанса пред својата публика да се борат за нов голем успех и пласман на Европското првенство во Финска.

Македонија ги доби за противници европскиот првак Англија, Унгарија и Летонија во групата 2 во оваа елитна рунда, а мечевите повторно ќе се играат на комплексот „Петар Милошевски“ во Куќата на фудбалот. Термините се 21, 24 и 27 март идната година.

Репрезентацијата до 19 години оствари максимални три победи во перетквалификациите, победувајќи ги селекциите на Белгија, Швајцарија и на Лихтенштајн.

elitni 19

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.