Македонија може да се носи и со најсилните во футсал (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Меѓ. Фудбал
26/09/2017 22:41
Кошарка
26/09/2017 21:01
Ракомет
26/09/2017 17:49
Фудбал
26/09/2017 12:18

Македонија може да се носи и со најсилните во футсал (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонија може да се носи и со најсилните во футсал (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Храбра игра демонстрираа македонските футсал репрезентативци, но среќата застана на страната на силната Португалија која успеа во самиот финиш, за 20 секунди да стигне до реми. Селекторот Иван Божовиќ има на што да се гордее со своите избраници, има и доволно материјал за скенирање на националниот состав пред квалификациите за Европското првенство кои се закажани за во април идната година.

Турнирот „Скопје 2016“ се покажа како полн погодок…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.