Македонија У-17 И У-19 ги доби противниците за ЕП 2018 година - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
30/03/2017 14:48
Фудбал
30/03/2017 14:31
Фудбал
30/03/2017 10:28
Интервју
29/03/2017 16:15

Македонија У-17 И У-19 ги доби противниците за ЕП 2018 година

Македонија У-17 И У-19 ги доби противниците за ЕП 2018 година

Македонските фудбалски репрезентации до 17 и до 19 години, ги добија своите противници за пласман во Елитната фаза за Еврпското првенство во Англија, каде нашата репрезентација ќе биде домаќин од 2-ри до 8-ми октомври, 2017 година. Во нашата квалификациската група противници ќе бидат Босна и Херцеговина, Словачка и Молдавија.

Селекцијата на Македонија до 19 години во групата за Европското првенство ќе се спротивстави со Белгија, Швајцарија и Лихтенштајн, а натпреварите ќе се одиграат од 8-ми до 14-ти ноеврми, наредната година.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.