Македонска работа: Помина Суперкупот, па сега може и да не се чисти (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
19/09/2017 12:25
Фудбал
19/09/2017 11:51
Фудбал
19/09/2017 11:20
Коментари
18/09/2017 13:09

Македонска работа: Помина Суперкупот, па сега може и да не се чисти (ФОТО)

Македонска работа: Помина Суперкупот, па сега може и да не се чисти (ФОТО)

За време на Суперкупот на Европа, најголемиот македонски стадион беше во топ форма. Блескаше во полн сјај, мислиш дека и не се наоѓаш во Скопје, во Македонија. Но, така беше само додека организираше УЕФА, и додека играа Реал Мадрид и Манчестер јунајтед.

??????????????

Само девет дена подоцна, „Филип Втори“ има грдо лице. Неисчистено, откачено и недоправено…Македонска работа…Шампиони сме за уништување. Европските навики кај нас очигледно не виреат повеќе од една седмица. Можеби ниту толку.

??????????????

И за ова не е виновен Вардар, организаторот на вечерашниот меч против Фенербахче, туку ЈП за стопанисување со станбен и деловен простор, под чија надлежност е стадионот „Филип Втори“. Да знае и Филип на какви нечистотија му го ставија името…

Не работи ниту дисплејот на еден од двата големи монитори…Тоа е тоа, велеше Среќко Катанец…Македонска работа…

??????????????

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.