Македонско дерби на стартот од СЕХА-лигата - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

Македонско дерби на стартот од СЕХА-лигата

Македонско дерби на стартот од СЕХА-лигата

Металург и Вардар повторно ќе ги одмерат силите уште на самиот старт на СЕХА-лигата, беше утврдено со распоредот за новата сезона на регионалното ракометно натпреварување, официјално објавен денеска. „Металурзите“ на 29 август ќе бидат домаќини на бранителот на трофејот, меч што најверојатно ќе се игра во СЦ „Борис Трајковски“ каде тимот од Автокоманда досега ги играше своите домашни средби во СЕХА.

Првото коло од ова натпреварување всушност ќе биде искористено за локални пресметки, па така во српското дерби Војводина ќе го пречека Динамо Панчево, Загреб во хрватската пресметка ќе биде домаќин на Целје, а силите ќе ги одмерат и двата тима од Словенија, Горење Велење и Целје. Во последниот натпревар од ова прво коло Татран Прешов ќе го пречека Мешков Брест.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.