Македонско девојче знае кошарка (Фотогалерија) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Македонско девојче знае кошарка (Фотогалерија)

Македонско девојче знае кошарка (Фотогалерија)

Македонските кошаркарки се собраа по пауза од цели три години и покажаа дека неоправдано биле запоставувани во изминатиот период. Иако се работи само за прв меч, и тоа од пријателски карактер на меѓународен турнир во Скопје, сепак, избраничките на новиот селектор Марјан Лазовски покажаа дека имаат несомнен квалитет и можат со гордост да го носат националниот дрес на Македонија.

Гореа од желба за победа, одиграа на високо ниво, и само можеме да посакаме вечерашниот триумф над Бугарија (77-62) да се ’репризира’ и на следните мечеви…


IMG_4955
IMG_4957
IMG_4946
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (1)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (2)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (3)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (4)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (5)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (6)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (7)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (8)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (9)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (10)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (11)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (12)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (13)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (14)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (15)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (16)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (17)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (18)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (19)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (20)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (21)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (22)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (24)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (23)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (25)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (26)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (27)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (29)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (30)
makedonija -bugarija (kosarka)-02.06 (31)
IMG_4969
IMG_4959
IMG_4942
IMG_4940
IMG_4937
IMG_4928
IMG_4997
IMG_5036
IMG_5041
IMG_5057
IMG_4985
IMG_4971

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.