Малага немоќна против Реал Сосиедад (0-2)

Малага го доживеа третиот последователен пораз во Примера, откако вечерва беше солвадана од Реал Сосиедад (0-2) на домашен терен. Освен шансата на Вилијам Хозе во 13-та минута, во првото полувреме не се случија познајани возбудувања и се беше решено во вториот дел.

Во 50-та минута од натреварот, Мартинез погоди од слободен удар, благодарение на противничката одбрана, која го пренасочи движењето на топката.

12 минути подоцна, резултатот веќе беше 0-2, благодарение на погодокот на Хуанми со кој беше запечатен резултатот на овој натпревар. Со оваа победа, Реал Сосиедад се искачи на петтата позиција на табелата, додека пак Малага остана на 13-то место со 21 освоен бод.

Inigo Martinez Free-Kick Goal HD – Malaga 0-1… by kivancyildirim791Juanmi goal hd Malaga 0-2 by lifefootball