Малиот Јане е мегаѕвезда на манифестацијата...Сите сме еднакви! (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Малиот Јане е мегаѕвезда на манифестацијата…Сите сме еднакви! (ФОТО)

Малиот Јане е мегаѕвезда на манифестацијата…Сите сме еднакви! (ФОТО)

Деветгодишниот Јане Велковски, кој со својата љубов кон фудбалот стана значаен дел и од програмата на УЕФА (Equal Game), е главната ѕвезда на манифестацијата на ФФМ, за доделување на наградите за најдобрите во изминатата сезона 2016.17. Тој има неверојатна страст за фудбалот и не ја губи желбата постојано да игра фудбал и покрај болеста Спинална Мускулна Атрофија (Spinal Muscular Atrophy – SMA) која засега го има врзано во количка. Со надеж дека брзо ќе застане и на свои нозе, тој има голема верба и љубов токму во фудбалската игра.

Претседателот на ФФМ, Илчо Ѓорѓиоски, селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски, како и многубројните гости на оваа манифестација, го поздравија малиот, но со верба многу голем, Јане Велковски…

IMG_0913

IMG_0894

jane 3

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.