Малиот Јане е најголемата мотивација за „вардарци“ (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Малиот Јане е најголемата мотивација за „вардарци“ (ФОТО)

Малиот Јане е најголемата мотивација за „вардарци“ (ФОТО)

Вардаровите фудбалери пред мечот со Розенборг, за крај на европската одисеја оваа сезона, ја добија најдрагата можна поддршка од момчето кое изминатиов период со својата приказна ја восхити фудбалска Европа, малиот Јане Велковски.

Јане се појави меѓу „вардарци“ пред почетокот на натпреварот сервирајќи им ја најголемата можна мотивација. И, очигледно сето тоа вроди со плод, па Вардар по 30 минути игра има предност од 1-0 со голот на Бразилецот Итало…

Maliot Jane na Vardar

А, „вардарци“ за возврат му подарија фудбалска топка со потписите на комплетниот црвено-црн тим.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.