Мамиќ ги покажа раните од куршумот: Благодарам на сите за поддршката! (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Мамиќ ги покажа раните од куршумот: Благодарам на сите за поддршката! (ФОТО)

Мамиќ ги покажа раните од куршумот: Благодарам на сите за поддршката! (ФОТО)

Контроверзниот Здравко Мамиќ и се обрати на јавноста прв пат откако на 22. август беше ранет крај Томиславград.

Мамиќ објави и први фотографии од прострелните рани…

mamic ranet

„Среќен од многубројните пораки со поддршка кои секој ден ги добивам би сакал да се заблагодарам на моето семејство на чело со сопругата која беше на пола метро од мене во време на обидот за убиство. Благодарност и за моите роднини кои доживеаја огромен страв на местото каде почина мојот татко и каде заедно се собираме секоја година да се поклониме во негова чест. Да се заблагодарам и на медицинските лица од Томиславград, посебно на воената лекарска единица на чело со доктор Владо Табак кој, благодарение на искуството од војната со такви повреди, подготвено ме дочека и направи извонредна работа со што ми овозможи брзо опоравување… Покрај сите други сакам да им се заблагодарам и на сите искрени динамовци за поддршката. Вашата поддршка е причина поради која вреди да се борам да се вратам уште подобар и посилен“ – вели Мамиќ во обраќањето до јавноста.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.