Манасков фантастичен против Чурго - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Манасков фантастичен против Чурго

Манасков фантастичен против Чурго

Дејан Манасков по бројните пријателски средби денеска го имаше своето официјално деби во дресот на Веспрем, на почетокот од сезоната во унгарскиот шампионат.

Тимот на Веспрем очекувано убедливо славеше во првото коло над Чурго со 31-15, натпревар во кој во главна улога беше токму македонското лево крило. Манасков беше супериорен пред се во првиот дел, кога за 30 минути игра постигна дури седум погодоци, за на крајот да го заврши мечот со осум постигнати гола.

Ова е одлична увертира за Македонецот, кој ќе биде значаен адут на тренерот Врањеш и во рамките од Лигата на шампионите. Веспрем на стартот од сезоната во елитното европско натпреварување следниот викенд ќе му гостува на тимот на Целје.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.