Мани Паквајо стана полковник во филипинската војска - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Мани Паквајо стана полковник во филипинската војска

Мани Паквајо стана полковник во филипинската војска

Познатиот боксер од Филипините, Мани Паквајо, го продолжува својот живот надвор од боксот како полковник во армијата на својата држава. Осумкратниот светски боксерски шампион, кој неочекувано ја загуби титулата во јули со поразот од Австралиецот Џеф Хорн, доби понуда да се активира во армијата.

Паквајо досега имаше чин на потполковник во резервниот состав на филипинската армија, а сега е унапреден во полковник.

„Можам да се пофалам дека од денеска сум промовиран во полковник во армијата на Филипините“, изјави Мани Паквајо.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.