Мартин Томовски во Топ 5 одбрани во СЕХА

Младинскиот репрезентативец Мартин Томовски се почесто ја користи укажаната доверба на тренерот на Металург, Лино Червар. Доказ за тоа беше дуелот од СЕХА-лигата против Загреб на кој токму Томовски им ја донесе победата на „металурзите“. Со една од бројните интервенции од тој натпревар, младиот голман се најде и на Топ 5 листата од најдобри голмански одбрани за месец февруари.

[youtube id=”MFdh-cbAOgA” width=”640″ height=”380″]

Се вчитува...