Мартин Томовски во Топ 5 одбрани во СЕХА - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
24/09/2017 18:22
Фудбал
24/09/2017 17:34
Фудбал
24/09/2017 15:20
Фудбал
24/09/2017 15:23

Мартин Томовски во Топ 5 одбрани во СЕХА

Мартин Томовски во Топ 5 одбрани во СЕХА

Младинскиот репрезентативец Мартин Томовски се почесто ја користи укажаната доверба на тренерот на Металург, Лино Червар. Доказ за тоа беше дуелот од СЕХА-лигата против Загреб на кој токму Томовски им ја донесе победата на „металурзите“. Со една од бројните интервенции од тој натпревар, младиот голман се најде и на Топ 5 листата од најдобри голмански одбрани за месец февруари.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.