Мбапе гледаше од клупата, Монако броеше до четири - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

Мбапе гледаше од клупата, Монако броеше до четири

Мбапе гледаше од клупата, Монако броеше до четири

Монако одигра шампионски во второто коло од француското првенство, славејќи на гостински терен против Дижон со 1-4. Тренерот Жардим реши да го остави на клупата за резерви Килијан Мбапе, за кого се шпекулира дека е близу до трансфер во ПСЖ, но тоа воопшто не се почувствува во играта на „кнезовите“, кои се прикажаа во импресивно светло, доминираа во текот на 90-те минути и заслужено стигнаа до убедлива победа.

Во главна улога беше Радамел Фалкао, кој го постигна својот прв хет-трик сезонава, а најубавиот погодок на мечот беше дело на дефанзивецот Жемерсон, кој со ножички го совлада голманот на Дижон.


All Goals & highlights – Dijon 1-4 Monaco – 13… by goalsarena2017

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.