Мемфис се враќа во живот против Сан Антонио

Кошаркарите на Мемфис славеа синоќа на домашен терен против Сан Антонио со 105-94 намалувајќи ја предноста на Спарси во серијата на 1-2.

Се чини дека скандалот кој го приреди тренерот на Мемфис, Давид Фисдејл по вториот меч ја обедини екипата која синоќа изгледаше многу подобро. Во првите три четвртини Мемфис му дозволи на Сан Антонио да постигне само 63 поени, што беше клучно за триумфот.

<p style=

Се вчитува...