Мемфис се враќа во живот против Сан Антонио - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
24/09/2017 15:20
Фудбал
24/09/2017 15:23
Ракомет
23/09/2017 20:45
Ракомет
23/09/2017 19:04

Мемфис се враќа во живот против Сан Антонио

Мемфис се враќа во живот против Сан Антонио

Кошаркарите на Мемфис славеа синоќа на домашен терен против Сан Антонио со 105-94 намалувајќи ја предноста на Спарси во серијата на 1-2.

Се чини дека скандалот кој го приреди тренерот на Мемфис, Давид Фисдејл по вториот меч ја обедини екипата која синоќа изгледаше многу подобро. Во првите три четвртини Мемфис му дозволи на Сан Антонио да постигне само 63 поени, што беше клучно за триумфот.

На крајот од третиот период Мемфис имаше и 18 поени предност, па во последната четвртина рутинска зачуваа за прва победа во серијата. Победничкиот тим беше предводен од тројката Конли со 24 поени и 8 асистенции, и Гасол и Рандолф кои запишаа по 21 поен.

Кај Спарси најефикасен беше Каваи Леонард со 18 поени, Ламаркус Олдриџ постигна 16 поени дополнети и со 11 скока, а Андерсон заврши со 15 поени. Четвртиот меч, на кој повторно домаќин е Мемфис, се игра на 23 април од 2 часот по средноевропско време.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.