Меси е фудбалско божество за Аргентина: Два гола за пресврт и пат кон мундијалот - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Меси е фудбалско божество за Аргентина: Два гола за пресврт и пат кон мундијалот

Меси е фудбалско божество за Аргентина: Два гола за пресврт и пат кон мундијалот

Аргентина по само една минута од решавачкиот квалификациски дуел против Еквадор на гости беше во незавидна позиција и губеше со 0-1, но потоа се појави божеството Лионел Меси. Со два гола, во 12.минута и во 20.минута, направи целосен пресврт и сега Аргентина има отворен пат кон мундијалот во Русија…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.