„Металците“ и „соколите“ во смешните моменти на АБА (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Останато
29/04/2017 23:48
Тенис
29/04/2017 17:08
Ракомет
28/04/2017 21:43
Фудбал
28/04/2017 20:02

„Металците“ и „соколите“ во смешните моменти на АБА (ВИДЕО)

„Металците“ и „соколите“ во смешните моменти на АБА (ВИДЕО)

Црвена Звезда ја одбрани титулата во АБА – лигата, а македонските тимови МЗТ Скопје Аеродром и Карпош Соколи беа само ’учесници’ и ништо повеќе. Ако „соколите“ беа дебитанти и можат да бидат задоволни, тогаш „металците“ потфрлија во сезоната во која променија ’милион’ тренери и играчи. Но, затоа и двата тима ги има меѓу смешните моменти во АБА – лигата…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.