„Металците“ и „соколите“ во смешните моменти на АБА (ВИДЕО)

Црвена Звезда ја одбрани титулата во АБА – лигата, а македонските тимови МЗТ Скопје Аеродром и Карпош Соколи беа само ’учесници’ и ништо повеќе. Ако „соколите“ беа дебитанти и можат да бидат задоволни, тогаш „металците“ потфрлија во сезоната во која променија ’милион’ тренери и играчи. Но, затоа и двата тима ги има меѓу смешните моменти во АБА – лигата…

Се вчитува...